02.05.2021
Po tekmi 31. kroga
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK ALUMINIJ 2:2 (0:1)

Strelci:  Savić (57'), Ivanović (70'); Petek (12'), Krefl (11m, 87')

Ljubljana, Stožice glavni sodnik: Roberto Ponis, pomočnika: Robert Vukan, Manuel Vidali, četrti sodnik: Mihael Antić

Olimpija: Frelih, Fink, Pavlović (od 78. Boakye), Delamea, Savić, Korun, Pungaršek (od 65. Ostrc), Elšnik, Baskera (od 46. Kurež), Ivanović,  Vombergar (od 78. Perović).

Trener: G. Stanković

Aluminij: Janžeković, Bolha, Petek, Pantalon, Krefl, Pečnik (od 75. Jakšič), Marinšek (od 69. Čermak), Prša, Flakus Bosilj, Đerlek (od 69. Pečnik), Kadrić (od 69. Kranjc).

Trener: O. Drobne.

Rumeni kartoni:  Elšnik (25'), Savić (79'); Kadrić (10'), Kranjc (79'), Pantalon (79'), Prša (77')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 2. maja, odigrali srečanje 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so z rezultatom 2:2 remizirali proti Aluminiju.

V začetnih minutah so Zmaji prevladovali, a kljub temu so bili gostje tisti, ki so povedli. Po podaji iz kota je najvišje skočil Petek in Aluminij je povedel. V 30. minuti so Zmaji zapretili prek Vombergarja. Fink je poslal predložek v kazenski prostor, napadalec Olimpije pa je poskusil s strelom z glavo, a ni bil dovolj natančen. V 36. minuti je Frelih izjemno posredoval. Ubranil je močan in natančen strel Krefla z razdalje. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom Aluminija.

Zmaji so si na začetku drugega dela tekme hitro priigrali priložnost. V 48. minuti je z roba kazenskega prostora streljal Fink, a ni bil dovolj natančen. Natančnosti je zmanjkalo tudi Pungaršku, ki je minuto kasneje poskusil z atraktivnim strelom. V 57. minuti se je pritisk na vrata Aluminija obrestoval. Vujadin Savić je po podaji iz kota zadel z glavo in izenačil rezultat. V 70. minuti so Zmaji povedli. Ivanović si je priigral prostor v kazenskem prostoru in z natančnim strelom zatresel mrežo gostov. V 87. minuti je Aluminij izenačil. Krefl je izkoristil najstrožjo kazen. Izkazalo se je, da je bil to zadnji zadetek na srečanju, ki se je končalo z rezultatom 2:2.