Šest zadetkov Olimpije za nove tri točke

21.04.2021
Po tekmi 29. kroga
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – FC KOPER 6:2 (3:1)

Strelci:  Žužek (ag., 9'), Delamea (23'), Pungaršek (45'), Bosić (59', 82'), Vombergar (94'); Palčič (9'), Vršič (pen., 77')

Ljubljana, Stožice glavni sodnik: Matej Jug, pomočnika: Robert Vukan, Matej Žunič, četrti sodnik: Dragoslav Perić

Olimpija: Frelih, Fink (od 68. Boakye), Pavlović (od 86. Maksimenko), Delamea, Savić, Korun, Pungaršek, Elšnik, Bosić (od 86. Sešlar), Kurež (od 68. Ostrc), Vombergar.

Trener: G. Stanković

Koper: Adam, Rajčević, Palčič, Žužek, Mišić (od 60. Vekić), Cerovec, Pejić (od 72. Viler), Knežević (od 50. Dodlek), Caimacov (od 72. Guberac), Barišić, Mulahusejnović (od 50. Vršič).

Trener: R. Vanoli.

Rumeni kartoni: Kapun (51.); Palčič (28.)

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v sredo, 21. aprila, odigrali srečanje 29. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so z rezultatom 6:2 premagali Koper.

Zmaji so zapretili prvi. V 5. minuti je Korun po podaji s kota nevarno streljal z glavo. Žoga je poletela malenkost mimo vrat. Dve minuti kasneje je Bosić odlično zaposlil Vombergarja, ki si je izboril žogo na robu kazenskega prostora, a domači branilci so mu uspeli preprečiti uspešen zaključek. Koprčani so v 9. minuti povedli. Palčič je uspešno izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora. V 12. minuti se je zatresla mreža Kopra. Po visoki podaji Elšnika je Žužek dosegel avtogol in rezultat je bil izenačen. V 23. minuti so Zmaji zasluženo povedli. Elšnik je podal s kota, Delamea pa je odlično streljal z glavo in Olimpijo popeljal v vodstvo. V 28. minuti so zapretili gostje, a Frelih je odlično posredoval in ohranil vodstvo zeleno-belih. Vratar Olimpije se je znašel iz oči v oči z Mulahusejnovićem in zaustavil njegov strel. V samem zaključku prvega polčasa se je mreža Koprčanov zatresla še enkrat. Po strelu Pungarška se je žoga odbila od enega izmed branilcev Kopra in pristala v mreži. Zmaji so na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti.

Drugi del tekme so Zmaji odlično začeli. Nadzorovali so rezultat in v 59. minuti še povišali vodstvo. Bosić je po podaji Vombergarja žogo poslal prek golove črte. Gostom je uspelo v 77. minuti znižati zaostanek. Vršič je uspešno izvedel najstrožjo kazen in postavil rezultat 4:2. V 82. minuti je odjeknila petarda v mreži Kopra. Bosić je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora dosegel že peti zadetek Olimpije na tekmi. Končni rezultat kar 6:2 je v 94. minuti postavil Vombergar.