17.04.2021
Nove tri točke
ND GORICA – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:1 (0:0)

Strelci:  Vombergar (68')

Športni park Nova Gorica, glavni sodnik: Roman Glažar, pomočnika: David Gabrovec, Aleksander Borjan, četrti sodnik: Nejc Kajtazović

Gorica: Likar, Širok, Mavretič, Colley (od 80. Vipotnik), Kavčič, Hodžić, Kavčič, Oyewusi (od 66. Velikonja), Nkama (od 80. Cvijanović), Mevlja (od 32. Tomiček), Begić (od 66. Šehić).

Trener:  A. Jović.

Olimpija: Frelih, Maksimenko, Savić, Delamea, Boakye, Pavlović, Elšnik, Pungaršek, Ostrc (od 64. Bosić), Ivanović (od 89. Baskera), Kurež (od 64. Vombergar).

Trener: G. Stanković.

Rumeni kartoni:  Oyewusi (32'), Kavčič M. (38.), Šehić (69'), Nkama (78'); Ivanović (50')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v soboto, 17. aprila, ob 17.15 odigrali srečanje 28. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V gosteh so proti Gorici zmagali z 0:1.

Prva priložnost je pripadla domačim. Po podaji Colleya je do strela z ugodnega položaja prišel Oyewusi. Frelih se je izkazal in žogo odbil v kot. Zmaji so zapretili v 16. minuti, ko je Boakye lepo zaposlil Pavlovića, ki je nemudoma poskusil s strelom, a ni bil dovolj natančen. V 19. minuti je Kurež poslal natančno podajo v prazen prostor za Ivanovića. Slednji je nato preigraval na robu kazenskega prostora, potem pa sprožil proti vratom. Žoga je poletela čez gol. V 27. minuti so ponovno zapretili Goričani. Po hitrem protinapadu je do strela z roba kazenskega prostora prišel Begić in žoga je poletela le malo čez gol. V zaključku polčasa je bil Kurež dvakrat zelo blizu zadetka. V 45. minuti je močno streljal z razdalje, a mu je veselje preprečila prečka. V naslednjem napadu se je po odbiti žogi znašel sam pred vratarjem Gorice, a mu je slednji ubranil strel. Polčas se je končal brez zadetkov.

Na začetku drugega dela tekme se je zatresel okvir vrat Olimpije. Po obrambi Freliha se je žoga v gneči odbila proti golu, potem pa je zadela vratnico. Zmaji so do priložnosti za zadetek prišli v 58. minuti, ko je Pavlović z roba kazenskega prostora močno streljal, a je naciljal Ivanovića. V 68. minuti sta rezervista, ki sta vstopila v igro le štiri minute prej, zrežirala zadetek Olimpije. Bosić je odlično preigraval, potem pa podal do Vombergarja, ki je žogo poslal v mrežo. V 75. minuti je Ivanović nevarno streljal, a domači vratar se je izkazal z obrambo in žogo odbil v kot. Zeleno-beli so do konca tekme uspeli zadržati vodstvo in zmagali z rezultatom 0:1.