18.10.2020
Samardžić je v zaključku tekme poskrbel za zmago
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK CELJE 1:0 (0:0)

Strelci: Samardžić (85.)

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Matej Jug, pomočnika: Robert Vukan, Grega Kordež, četrti sodnik: Slavko Vinčič.

Olimpija: Frelih, Andrejašič, Korun, Samardžić, Lyaskov (od 54. Fink), Elšnik, Caimacov, Marin, Vukušić (od 88. Kapun), Ivanović (od 88. Perković), Vombergar (od 80. Bosić).

Trener: Skender Dino.

Celje: Rozman, Brecl, Vrbanec, Bezjak (od 63. Kuzmanović), Kerin, Pungaršek (od 63. Novak), Dangubić, Stojinović, Benedičič (od 73. Štravs), Ćalušić, Zaletel.

Trener: Kosić Dušan.

Rumeni kartoni: Samardžić (61.), Caimacov (80.), Elšnik (92.); Ćalušić (57.), Benedičič (67.), Štravs (90.)

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 18. oktobra, odigrali srečanje 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so proti ekipi Celja zmagali z rezultatom 1:0.

Začetek srečanja ni ponudil veliko razburjenja. Celje je imelo nekaj terenske premoči, a ni bilo nevarno za vrata Freliha. Na drugi strani so Zmaji prežali na protinapade, a se gostujoča obramba ni pustila zmesti. V 19. minuti je prišlo do prve priložnosti na tekmi. Ivanović je nevarno streljal z roba kazenskega prostora, vendar izkazal se je gostujoči vratar. Po podaji iz kota, ki je sledila, je do strela z glavo prišel Korun, a razdalja je bila prevelika, da bi lahko premagal Rozmana. V drugi polovici prvega polčasa so domači prevzeli pobudo na igrišču in bili nevarnejši nasprotnik. V polpriložnostih so se znašli Vukušić, Ivanović in Caimacov, vendar niso uspeli resneje ogroziti Rozmanovih vrat. Nogometaši so na odmor odšli z začetnim izhodiščem.

V drugi polčas so zeleno-beli štartali s terensko prevlado. Postavili so se nekoliko višje, a si niso uspeli pripraviti nevarnih priložnosti za zadetek. Prva nevarnost je prišla v 64. minuti, ko je po odlični podaji Elšnika do strela prišel Vombergar. Slednji je meril prek vrat. Olimpija je stopnjevala pritisk. V 75. minuti je s prostega strela zelo dobro streljal Vukušić, a izkazal se je Rozman, ki je žogo odbil v kot. V 85. minuti so Zmaji kronali prevlado. Po podaji v kazenski prostor je Samadržić z izjemno potezo poslal žogo v mrežo. Srečanje se je končalo z rezultatom 1:0 v korist Olimpije.

V 54. minuti je igro zaradi poškodbe zapustil Lyaskov. Želimo mu čim hitrejše okrevanje in povratek na nogometne zelenice.