27.02.2021
Neodločeno v Mariboru
NK MARIBOR – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:1 (1:1)

Strelci: Matko (45'); Delamea (11')

Maribor, Ljudski vrt, glavni sodnik: Nejc Kajtazović, pomočnika: Robert Vukan, Matej Žunič, četrti sodnik: Matej Jug

Maribor: Jug, Klinar, Vrhovec (od 82. Tavares), Kronaveter (od 66. Bajde), Cretu (od 52. Pihler), Repas, Matko, Kolmanič, Mlakar, Peričić, Martinović.

Trener: Gajser Saša.

Olimpija: Frelih, Fink (od 7. Andrejašič), Korun, Delamea, Pavlović, Elšnik, Valenčič, Čorić (od 70. Vombergar), Boakye, Ivanović, Perović.

Trener: Stanković Goran.

Rumeni kartoni: Mlakar (40'); Elšnik (46'), Valenčič (56'), Perović (70'), Pavlović (76', 86'), Delamea (86')

Rdeči kartoni: Pavlović (86')

Nogometaši Olimpije so v soboto, 27. februarja, ob 17.15 odigrali srečanje 24. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V gosteh so proti Mariboru remizirali z rezultatom 1:1.

Goran Stanković je bil že v 7. minuti primoran zamenjati Finka, saj je slednji začutil bolečino v zadnji stegenski mišici. Namesto njega je vstopil Andrejašič. V 11. minuti so Zmaji povedli. Po podaji Ćorića s prostega strela je z glavo odlično streljal Delamea in zatresel Mariborsko mrežo. V 31. minuti je Frelih z izjemno obrambo ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Po strelu iz bližine je s hitro reakcijo žogo preusmeril čez gol. V 41. minuti je vratar Olimpije ponovno pokazal svoje bogato vratarsko znanje. V situaciji 'ena na ena' je ubranil Mlakarjev strel. Sodnik je kasneje dosodil prepovedani položaj. V izdihljajih polčasa so domači izenačili. Matko je z roba kazenskega prostora uspel zatresti mrežo. Ekipi sta na odmor odšli izenačeni.

Na začetku drugega polčasa je Elšnik streljal z roba kazenskega prostora, a domači vratar je strel ubranil. V nadaljevanju srečanja je igra potekala med obema kazenskima prostoroma. Nobena ekipa si ni uspela pripraviti obetavne priložnosti. V 75. minuti je Ivanović močno streljal z roba kazenskega prostora. Jug je bil na mestu. V 80. minuti se je Andres Vombergar znašel v zelo lepem položaju za zadetek. Z razdalje 5 metrov je streljal prek vrat. Srečanje se je kljub pritisku Olimpije v drugem polčasu končalo brez zmagovalca.