Po četrti pripravljalni tekmi
NK OLIMPIJA LJUBLJANA : FC ASHDOD – 2:0 (0:0)

Strelci: Špehar (52'), Korun (58')

Olimpija: Vidmar (od 66. Vidovšek), Boakye (od 75. Suljanović), Delamea (od 46. Ratnik), Korun (od 87. Šme), Gliha (od 75. Pavlović), Ostrc (od 46. Kapun), Tomić, Elšnik (od 75. Knežević), Nukić (od 87. Petrov), Sešlar (od 58. Fink), Špehar (od 58. Kurež).

Nogometaši Olimpije so v soboto, 10. julija, odigrali četrto pripravljalno srečanje pred sezono 2021/2022. Proti izraelskemu klubu FC Ashdod so zmagali z rezultatom 2:0.

Prvi polčas ni ponudil veliko razburljivih situacij. Olimpija je najbolj resno zapretila v 14. minuti, ko je Nukić prejel lepo podajo v kazenski prostor in nemudoma sprožil proti golu. Vratar Ashdoda se je izkazal in strel ubranil. V nadaljevanju je sledila igra med obema kazenskima prostoroma, brez večjih priložnosti. Gostje so nekajkrat prišli v kazenski prostor Olimpije, a Vidmar ni imel zahtevnejšega dela. Prvi del tekme se je tako končal brez zadetkov.

V 52. minuti je Olimpija prišla do vodstva. Dino Špehar je z bližine neubranljivo poslal žogo v mrežo. V 57. minuti se je v izjemni priložnosti znašel Nukić, ki je prišel sam pred vratarja, a slednji je uspešno posredoval. Za nov zadetek pa ni bilo potrebno čakati dolgo, saj se je mreža Ashdoda zatresla že v naslednji minuti. Po podaji iz kota je zadetek dosegel Korun. Ashdod je zapretil v 69. minuti, ko je Sisai z roba kazenskega prostora močno sprožil in zadel vratnico. Igra se je v nadaljevanju nekoliko umirila in priložnosti praktično ni bilo. Srečanje se je končalo z zmago Olimpije.