Savić in Boakye zadela za zmago nad Verono z 2:1
HELLAS VERONA – OLIMPIJA LJUBLJANA 1:2 (1:2)
Strelci: Verre 4.; Savić 17., Boakye 36.

Verona: Berardi, Gunter (od 51. Faraoni), Dawidowicz, Bocchetti, Vitale, Henderson (od 56. Lucas), Pessina, Zaccagni (od 46. Pazzini), Empereur, Verre, Stepinski (od 76. Yeboah). Glavni trener:  Ivan Jurić.

Olimpija: Orbanić, Jurčević, Šme, Bagnack, Boakye (od 46. Andrejašić), Tomić (od 46. Knežević), Putinčanin, Savić, Menalo (od 86. Kregar), Cekici, Vukušić (od 82. Kidrič). Glavni trener: Safet Hadžić.

Olimpija je med reprezentančnim premorom odpotovala v Italijo, kjer se je na prijateljskem srečanju pomerila z italijanskim prvoligašem Hellas Verono. Zmaji so v Italiji nastopili v okrnjeni zasedbi, med drugimi so bili odsotni Nejc Vidmar, Vitalijs Maksimenko in Vitja Valenčič, ki so imeli reprezentančne obveznosti.

Tekma se je začela po željah gostov, ki so povedli v 4. minuti. Mariusz Stepinski je na desni strani kazenskega prostora s peto zaposlil Valeria Verreja, ta pa je premagal mladega Orbanića.

Zmaji so odgovorili z napadalno igro, v naslednjih šesith minutah je dvakrat streljal Menalo in enkrat Putinčanin, a se rezultat ni spremenil. Nato pa je Savić v 17. minuti mojstrsko preigraval v kazenskem prostoru, kjer se je znebil dveh domačih igralcev in natančno zadel v levi kot.

Domači so po prejetem golu moči znova usmerili v napad in med 28. in 31. minuto trikrat nevarno ogrozili vrata Olimpije, a se je trikrat izkazal Orbanić.

Njegovi soigralci so to znali izkoristiti in so v 36. minuti prešli v vodstvo. Marko Putinčanin je žogo lepo nastavil Ericu Boakyeju, ki jo je z desne strani močno in neubranljivo poslal v daljši vratarjev kot.

Safet Hadžić je ob polčasu malce osvežil svoje moštvo, namesto Tomića je v igro vstopil debitant Knežević, Boakyeja pa je zamenjal Andrejašič. Sledil je pritisk Verone, ki je v prvih 12 minutah trikrat nevarno sprožila proti golu Olimpije, v katerem pa je blestel Orbanić in s svojimi obrambami spravljal v obup gostitelje.

Ti so imeli najlepšo priložnost za izenačenje v 84. minuti, ko so si priigrali enajstmetrovko. Izvedel jo je Giampaolo Pazzini in stresel prečko, tako da je ostalo pri vodstvu zmajev. Minuto pred koncem sta bila ista igralca znova v središču pozornosti, tudi tokrat je Orbanić dobro posredoval in preprečil zadetek. To je bila zadnja priložnost na tekmi, Olimpija je proti italijanskemu prvoligašu slavila z 2:1.

Posnetek tekme je na voljo v spodnjem videu.