NK OLIMPIJA LJUBLJANA –  TS PODBESKIDZIE 0:2 (0:1)

Strelci: Sitek (33'), Marzec (51')

Poreč

Olimpija:
Prvi polčas: Vidmar, Fink, Korun, Samardžić, Pavlović, Zeljković, Sešlar, Kurež, Baskera, Vombergar, Ivanović.
Drugi polčas: Sekulić (od 64. Vidovšek), Boakye, Andrejašič, Jukičić (od 75. Ratnik), Šme, Perković, Zeljković, Petrović, Bosić, Ivanović (od 64. Lun Bončina), Vombergar (od 64. Sešlar).

Podbeskidzie: Pesković, Modelski, Rundić, Bashlai, Gach, Sitek, Rzuchowski, Marzec, Frelek, Hora, Roginić.

Nogometaši Olimpije so v torek, 19. januarja, odigrali prvo pripravljalno srečanje v sklopu zimskih priprav. Proti poljskemu prvoligašu Podbeskidzie so izgubili z rezultatom 0:2.

Trener Goran Stanković je odvodil prvo (neuradno) tekmo na klopi Olimpije. Na igrišče je poslal številne mlade nogometaše. Na srečanju je zaigralo kar 7 nogometašev mlajših od 20 let. Nekateri izmed njih so prvič dobili priložnost za igro v zeleno-belem dresu, pa čeprav to ni bila uradna tekma. Med slednje spadajo Marcel Ratnik. Toni Lun Bončina in Žan Baskera.

V prvem delu prvega polčasa so bili Zmaji enakovreden nasprotnik in pogosto krožili okoli nasprotnega kazenskega prostora. V drugem delu so Poljaki stopili na plin in v 33. minuti po lepem zadetku Marzeca prešli v vodstvo. Prvi del tekme se je končal z minimalnim vodstvom Poljske ekipe.

V drugem delu je trener Stanković na igrišče poslal skorajda popolnoma drugačno enajsterico. Na igrišču so ostali le Ivanović, Vombergar in Zeljković. Nekaj menjav so naredili tudi v taboru TS Podbeskidzie. Precej zgodaj, v 51. minuti, so nogometaši Podbeskidzija povišali vodstvo. Zmaji so v nadaljevanju poskušali odločneje napasti vrata nasprotnika, a jim ni uspelo zadeti.

Pred zeleno-belimi je sedaj nekaj dni za trening, v soboto pa bodo odigrali novo pripravljalno tekmo, in sicer proti Bački.