10.07.2020
Olimpija je včeraj premagala Rudar
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK RUDAR VELENJE 5:0 (4:0)
Strelca: Vukušić (1', 35', 40', 46'), Menalo (17')

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Slavko Vinčić (Maribor), pomočnika: David Gabrovec (Markovci) in Uroš Benc (Rače); četrti sodnik: David Šmajc (Kranj), delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

Olimpija: Vidmar, Andrejašič, Samardžić (od 81. Kamy), Šme, Jurčević, Elšnik, Ostrc, Menalo (od 65. Knežević), Cekici (od 56. Pavlović), Savić (od 56. Bezjak), Vukušić (od 56. Kadrić). Trener: Dino Skender.

Rudar: Radan, Pušaver, Vošnjak, Pavlović, Jovan (od 56. Krefl), Črnčič (od 64. Vižintin), Filipović, Trifković (od 46. Lelić), Jovanović, Kuzmanović, Panadić (od 46. Koprivnik). Trener: Dominik Beršnjak.

Rumeni kartoni: Bezjak, Šme; Vošnjak.

NK Olimpija Ljubljana se je v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije pomerila z NK Rudar Velenje. Trener Skender je že pred tekmo dejal, da nasprotnika kljub položaju na lestvici ni za podcenjevati. Olimpija je tako v tekmo vstopila povsem osredotočeno in kmalu upravičila vlogo favorita.

Zmaji so izkoristili že prvo priložnost na tekmi, ko je po podaji Savića mrežo zatresel Vukušić. Po zadetku v 1. minuti tekme so zmaji naslednjič resneje ogrozili vrata nasprotnika v 5. minuti, ko je nevaren strel Samardžića z glavo obranil vratar Radan. V 17. minuti se je med strelce vpisal še Luka Menalo, ki je Radana premagal s strelom z desne strani kazenskega prostora. Temu je sledil odličen zaključek prvega polčasa, ko je še z dvema zadetkoma do hat-tricka prišel Ante Vukušić. Olimpija se je veselila v 35. in 40. minuti, Vukušić pa je tako postal četrti strelec v zgodovini Olimpije, ki je uspel doseči hat-trick na dveh zaporednih tekmah.

V prvem polčasu so zmaji zadeli po 37 sekundah igre, v drugem polčasu pa so zadeli že po 14 sekundah in tako postavili končni izid tekme. Za 5:0 je znova zadel Ante Vukušić in se na lestvici strelcev utrdil na prvem mestu s 26. zadetki. Dino Skender se je ob visokem vodstvu zmajev odločil, da odpočije nekatere igralce in je do konca tekme opravil vseh pet menjav. Olimpija je kljub vodstvu še naprej pritiskala. V 62. minuti je Menalo zadel še okvir vrat, v 67. minuti pa je sodnik zaradi prekrška nad Karićem dosodil najstrožjo kazen. Strel Bezjaka je obranil gostujoči vratar Radan.

Zmaji bodo naslednjo tekmo odigrali v nedeljo, 12. julija, ko bodo v Stožicah gostili NK Aluminij.