Robert PROSINEČKI

GLAVNI TRENER

Robert Prosinečki, ki je trener Olimpije postal marca 2022, velja za enega najboljših nogometašev na področju nekdanje Jugoslavije vseh časov. Kot tehnično izjemno podkovani vezist je s Crveno zvezdo leta 1991 osvojil naslov evropskega klubskega prvaka, nato pa igral tako za Real iz Madrida kot tudi za Barcelono. V sezoni 2002/03 je navduševal v dresu Olimpije in zmajem z golom v finalu proti Celju pomagal do pokalne lovorike. Kot reprezentant je bil svetovni prvak do 20 let, s Hrvaško je osvojil tretje mesto na svetovnem prvenstvu 1998 v Franciji. Po koncu igralske kariere se je lotil trenerskega poklica in bil med drugim nekaj let pomočnik Slavena Bilića v hrvaški izbrani vrsti. Samostojni je vodil reprezentanci Azerbajdžana ter Bosne in Hercegovine, pred vrnitvijo v Ljubljano je vodil turški klub Denizlispor. Z Olimpijo je podpisal pogodbo do konca sezone 2023/24.

Gordan CIPRIĆ

POMOČNIK GLAVNEGA TRENERJA